*/

Sheriff și-a consolidat poziția de lider în Divizia Națională! Tiraspolenii s-au impus la Bălți în fața lui Zaria

Sheriff Tiraspol a trecut de Zaria Bălți cu scorul de 2-0 într-o partidă din cadrul etapei a 24-a din Divizia Națională. După această victorie, echipa pregătită de italianul Roberto Bordin a făcut un pas important pentru cucerirea unui nou titlu de campioană.

Sheriff a întrerupt seria lui Zaria de 8 victorii consecutive în Divizia Națională. Discipolul școlii de fotbal Sheriff Tiraspol, Eugen Oancea, a făcut 1-0 în minutul 11.

Brazilianul Ricardinho a închis tabela în minutul 81. Sheriff ocupă prima poziție în clasament, având un avantaj de puncte față de a doua clasată, Milsami.

Orheienii au remizat la Vadul-lui-Vodă cu Dacia, scor 0-0.

În alte partide, Dinamo-Auto a remizat cu Petrocub, scor 2-2, iar Zimbru a învins-o cu scorul de 2-1 pe FC Ungheni.