ora: 18:31, 11 mar 2017 1496 0 Autor: Sport Men

Sheriff s-a distrat pe teren propriu cu Milsami! Tiraspolenii au marcat de cinci ori în poarta oaspeților

Sheriff Tiraspol a surclasat-o pe Milsami într-o partidă din cadrul etapei a 23-a din Divizia Națională cu scorul de 5-0. Echipa pregătită de Roberto Bordin este noul lider al Diviziei Naționale.

Soarta partidei a fost decisă în prima repriză, tiraspolenii după primul mitan conducând cu scorul de 3-0. Pentru gazde au marcat Brezovec, Badibanga și Savic.

În repriza secundă, gazdele au mai trimis de două ori balonul în poarta apărată de Radu Mîțu.

Cyrille Bayala și internaționalul moldovean, Radu Gînsari, au înscris pentru galben-negri.

După această partidă, Sheriff a urcat pe primul loc în clasament, pe poziția secundă se clasează Zaria Bălți.

Cele două echipe se vor duela în etapa viitoare la Bălți.

În alte partide, Zimbru a remizat cu Saxan, scor 0-0, iar Dacia a trecut cu scorul de 3-0 de FC Ungheni.