Sevilla 3-3 Liverpool: Andaluzii au reușit să restabilească egalitatea, fiind conduși după prima repriză cu scorul de 0-3

Meci nebun pe Ramon Sanchez Pizjuan! Sevilla a reușit surprinzător să revină și să egaleze, după ce în prima repriză a încasat trei goluri.

În tabăra cormoranilor o dublă a reușit brazilianul Firmino, un alt gol fiind marcat de Sadio Mane. Gazdele au avut o revenire de excepție în mitanul secund.

Vârful gazdelor Ben Yedder a marcat de două ori, reducând la minim avantajul trupei pregătite de Jurgen Klopp.

În timpul suplimentar, Pizzaro a dat lovitura, restabilind egalitatea pe tabela de marcaj.

Într-o altă partidă din grupa E, Spartak a reușit doar o remiză cu slovenii de la Maribor, scor 1-1.

În alte meciuri jucate în această seară, au fost înregistrate următoarele rezultate:

Besiktas 1-1 Porto

APOEL 0-6 Real Madrid

Dortmund 1-2 Tottenham

Manchester City 1-0 Feyenoord

AS Monaco 1-2 RB Leipzig

Napoli 3-0 Șahtior Donețk