ora: 00:42, 08 mar 2017 2776 0 Autor: Sport Men

Real Madrid s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor! Sergio Ramos a fost eroul madrilenilor

Real Madrid s-a impus și în meciul retur cu Napoli, impunându-se ca în prima manșă cu scorul de 3-1. Echipa pregătită de Zinedine Zidane s-a calificat în sferturi și speră să-și apere trofeul câștigat în sezonul trecut.

Belgianul Dries Mertens a deschis scorul în minutul 24, gazdele dominând clar în prima repriză. Jucătorii Realului au ieșit motivați de la cabine, egalând în debutul mitanului secund.

Căpitanul echipei, Sergio Ramos a înscris cu o lovitură de cap în urma unui corner executat de Toni Kroos.

Real a intrat în avantaj după ce Mertens a deviat nefericit balonul în propria poartă.

Scorul final a fost stabilit de Morata în timpul suplimentar acordat de către arbitrul partidei.