PSG a suferit prima înfrângere în acest sezon! Neymar, Mbappe și compania au fost învinși de către formația Strasbourg

Surpriză de proporții în campionatul Franței. Liderul autoritar din Ligue 1, PSG, a fost învinsă pentru prima oară în acest sezon, suferind în premieră eșec după o perioadă de 7 luni. Parizienii au fost învinși de Strasbourg cu scorul de 1-2.

Antrenorul lui PSG, Unai Emery, a început partida fără câțiva jucători de bază. Cavani, Veratti și Kurzawa au fost lăsați pe banca de rezerve, primii doi făcându-și apariția pe teren în repriza a doua.

Strasbourg a deschis scorul în minutul 13 prin Da Costa. Copilul minune al fotbalului francez, Kylian Mbappe, a marcat al cincilea său gol în campionat, egalând scorul până la pauză.

Gazdele au dat lovitura în minutul 65, Bahoken l-a învins pe Areola cu un șut senzațional din interiorul careului.

Vedeta parizienilor, Neymar, nu a sclipit în această partidă, având o evoluție ștearsă.

PSG va face săptămâna viitoare deplasarea la Munchen, pe 5 decembrie urmând să o înfrunte pe Bayern în ultimul meci din faza grupelor Ligii Campionilor.