ora: 22:02, 18 iun 2017 3827
Autor: Sport Men

Meci nebun la Cupa Confederațiilor! Naționala Mexicului și Portugaliei au oferit un adevărat spectacol fotbalistic

Naționala Portugaliei a remizat cu Mexic, scor 2-2, în cea de-a doua partidă din grupa A din cadrul Cupei Confederației. Mexicanii au reușit să restabilească egalitatea în prelungirile partidei.

În minutul 21, Pepe a trimis balonul în poarta mexicanilor, însă arbitrul partidei a anulat acest gol din motiv de offside, după ce a urmărit din nou faza prin sistemul video, care este folosit la acest turneu.

Mijlocașul lui Besiktas Istanbul, Ricardo Quaresma, a deschis scorul în minutul 34, după o pasă primită de la vedeta lusitanilor, Cristiano Ronaldo.

Mexicanii au egalat prin Javier Hernandez, atacantul lui Bayer Leverkusen înscriind cu o lovitură de cap.

Cedric a dus-o din nou în avantaj pe Campioana Europei în minutul 86, însă Moreno a salvat un punct pentru Mexic, marcând în prelungirile partidei.

În cealaltă partidă din grupa A, naționala Rusiei a învins Noua Zeelandă cu scorul de 2-0.