(foto) Un nou început! David Andronic a debutat în tricoul echipei elene PAS Lamia

Mijlocașul moldovean David Andronic a disputat primul meci pentru noua sa echipă, PAS Lamia. Fostul internațional de tineret și-a făcut apariția pe teren în repriza secundă al partidei de pregătire cu AEK Atena.

Prestația jucătorului a fost apreciată de către presa greacă. Aceasta notează că David Andronic este un mijlocaș defensiv disciplinat și poate demara rapid acțiunile de atac, având și intrări dure în duelurile cu jucătorii echipei adverse.

Fotbalistul în vârstă de 22 de ani s-a ales cu capul spart în urma unui duel aerian în minutul 81, însă a continuat partida.

Mijlocașul a ajuns la echipa elenă de la formația lituaniană Atlantas la finele perioadei de mercato de iarnă.

Echipa moldoveanului a suferit un eșec cu scorul de 0-5. În clasamentul campionatului Greciei, PAS Lamia se află pe locul 13.