FC Barcelona 2-2 Real Madrid: Catalanii rămân neînvinși în campionatul Spaniei

El Clasico dintre Barcelona și Real Madrid a avut de toate, patru goluri, o eliminare și multe faze tensionate. Catalanii au remizat pe teren propriu cu eterna rivală, Real, scor 2-2.

Ambele formații au avut un început bun de meci, reușind să înscrie câte un gol în primele 14 minute.

Mai întâi Luis Suarez a deschis scorul pe Camp Nou, atacantul din Uruguay transformând în gol centrarea lui Sergi Roberto.

Vedeta lui Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a egalat patru minute mai târziu.

În ultima fază a primei reprize, centralul partidei l-a eliminat pe Sergi Roberto, spaniolul l-a lovit pe brazilianul Marcelo.

Barcelona a preluat din nou conducerea la începutul primei reprize, după reușita semnată de Messi.

Scorul final de 2-2 a fost stabilit de Gareth Bale în minutul 72, iar Zinedine Zidane rămâne neînvins pe Camp Nou în calitate de antrenor al lui Real Madrid.