Chelsea Londra a fost umilită în Premier League de Watford. Echipa lui Conte a suferit a doua înfrângere consecutivă în campionat

Chelsea Londra nu se regăsește în ultimele meciuri din Premier League. "Aristocrații" au fost surclasați în deplasare de Watford cu scorul de 4-1 și au suferit a doua înfrângere consecutivă în campionat după eșecul usturător în partida cu Wolverhampton, scor 0-3.

În minutul 30, Chelsea a rămas în inferioritate numerică, fostul mijlocaș al formației AS Monaco, Tiemoue Bakayoko primind al doilea cartonaș galben.

Gazdele au deschis scorul până la pauză prin Deeney, acesta a transformat o lovitură de la 11 metri.

Finalul partidei de pe stadionul Vicarage Road a fost unul incendiar. Eden Hazard a restabilit egalitatea în minutul 82, însă bucuria londonezilor nu a durat mult timp.

Janmaat, Deulofeu și Perreyra au marcat în poarta apărată de Thibaut Courtois, stabilind astfel scorul final de 4-1.

Chelsea se află pe locul 4 în clasament și este cu 19 puncte în urma liderului, Manchester City.

În optimile Ligii Campionilor, echipa lui Antonio Conte va juca cu Barcelona. Prima partidă se va juca pe 20 februarie la Londra.