VALID Referendum VALID
0%
0%

Cadou de Crăciun pentru microbiști, Real Madrid - Barcelona se va juca pe 23 decembrie

Liga Profesionistă din Spania le-a făcut un cadou frumos de Crăciun tuturor iubitorilor fotbalului din toată lumea. Primul El Clasico din campionat dintre Real Madrid și Barcelona se va juca pe 23 decembrie pe Santiago Bernabeu.

Partida dintre cele două rivale va începe la ora 14:00. Anunțul a fost făcut de către Președintele Ligii Profesioniste de fotbal din Spania, Javier Tebas.

Partida a fost inițial programată pentru 20 decembrie, însă a fost mutată cu 3 zile mai târziu, din motiv că finala Campionatului Mondial al Cluburilor se va juca pe 16 decembrie.

Real a obținut dreptul să evolueze la această competiție, după ce a câștigat în sezonul trecut Liga Campionilor.

În acest sezon cele două formații s-au întâlnit de două ori. În cele două manșe ale Cupei Spaniei, Real a trecut de Barcelona cu scorul general de 5-1.