0%
Numărul de voturi necesare pentru demiterea lui Dorin Chirtoacă
163.570

Barcelona s-a descurcat fără Suarez și Iniesta. Catalanii au trecut pe teren propriu de Betis

După ce a fost surclasată în dubla cu Real Madrid din Supercupa Spaniei, Barcelona s-a reabilitat în fața propriilor suporteri în partida cu Betis. Echipa pregătită de Erneste Valverde s-a impus în fața oaspeților cu scorul de 2-0.

Înainte de startul partidei, s-a ținut un minut de reculegere în memoria victimelor atentatului de la Barcelona.

Ex-jucătorul Stelei București, Alin Toșca, și-a dat un autogol în minutul 36.

Jucătorul dorit în această vară de granzii din Premier League, Chelsea și Manchester United, Sergi Roberto, a închis tabela de marcaj trei minute mai târziu.

Ghinionistul serii a fost vedeta Barcelonei, Lionel Messi. Argentinianul a lovit de trei ori bara porții apărate de Adan.

Messi are în tricoul celor de la Barcelona 587 de meciuri, 511 goluri și 231 de pase de gol.