*/

Aventura lui Leicester în Liga Campionilor continuă! Campioana Angliei a eliminat-o pe Sevilla și s-a calificat în sferturile competiției

Leicester City s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor. Vardy, Mahrez și compania au eliminat-o pe Sevilla, după ce s-au impus în partida de pe teren propriu cu scorul de 2-0.

Antrenorul englezilor, Craig Shakespeare a debutat ca antrenor în cea mai tare competiție inter-cluburi.

Englezii au deschis scorul până la pauză prin căpitanul Wes Morgan. Este primul juc[tor jamaican care marchează în Liga Campionilor.

Albrighton a stabilit scorul final în minutul 54.

Francezul Samir Nasri a fost eliminat în minutul 74 după un conflict cu Jamie Vardy.

Jucătorul Sevilliei, N'Zonzi i-a putut menține în cărțile calificării pe andaluzi, însă a ratat un penalty.

Leicester își va fla vineri adversarul din sferturile Ligii Campionilor.

O altă echipă calificată în etapa următoare a competiției este Juventus Torino. Campioana Italiei a învins-o pe Porto și în partida retur. Echipa lui Massimiliano Allegri a câștigat cu scorul de 1-0 datorită golului înscris de Dybala.