Antrenorul Sevilliei a fost diagnosticat cu cancer la prostată. Eduardo Berizzo i-a informat despre aceasta pe jucători în pauza meciului cu Liverpool

Eduardo Berizzo, antrenorul celor de la Sevilla, urmează să înfrunte una dintre cele mai grele lupte din viața lui. Tehnicianul de 48 de ani a fost diagnosticat cu cancer la prostată.

Berizzo le-a spus despre acest lucru jucătorilor săi în vestiare în timpul pauzei partidei cu Liverpool. Sevilla a fost condusă după primele 45 de minute cu scorul de 0-3, însă a reușit fantastic să revină în meci și să marcheze de trei ori în poarta "cormoranilor".

După cel de-al treilea gol înscris, toți jucătorii au alergat spre Berizzo, pentru a sărbători împreună.

Oficialii formației spaniole vor face un anunț oficial despre situația cu care se confruntă Berizzo. Cel mai probabil, antrenorul andaluzilor va fi supus unei operații, însă deocamdată nu se cunoaște când Berizzo va fi operat.

Antrenorul de 48 de ani a preluat-o în acest sezon pe Sevilla, după ce a petrecut 3 ani pe banca tehnică al celor de la Celta Vigo.