Sevilla 2-2 Barcelona: Final nebun de meci pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan

Barcelona rămâne neînvinsă în campionatul Spaniei. Catalanii au reușit să obțină într-un mod dramatic o remiză pe terenul Sevilliei, scor 2-2. Echipa lui Ernesto Valverde a înscris două goluri timp de un minut.

Mijlocașul gazdelor Franco Vazquez a deschis scorul în minutul 36. Andaluzii au profitat de o bâlbâială în defensiva catalanilor, dublându-și avantajul în minutul 50.

Opt minute mai târziu, pe teren a fost introdus argentinianul Lionel Messi. Argentinianul urma să devină eroul catalanilor în partida de pe Ramon Sanchez Pizjuan.

Barcelona a reușit să revină senzațional și a egalat scorul timp de un minut.

Uruguayanul Luis Suarez a redus din avantajul gazdelor în minutul 88, iar la faza următoare Messi a prins un șut bun de la distanță și a egalat scorul pe tabela de marcaj.

Ambele echipe vor evolua săptămâna viitoare în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Sevilla va juca cu Bayern Munchen, iar Barcelona o va întâlni pe AS Roma.