*/

Messi a făcut din nou diferența! Argentinianul a calificat-o pe Barcelona în sferturile Cupei Spaniei

Barcelona a obținut biletul de calificare în sferturile Cupei Spaniei după victoria de pe teren propriu cu Athletic Bilbao, scor 3-1. În meciul tur, catalanii au pierdut cu scorul de 1-2. Golul calificării pentru Barcelona a fost înscris de către Lionel Messi.

Luis Suarez a deschis scorul pe Camp Nou în minutul 35, uruguayanul reușind un gol spectaculos. Este golul cu numărul 100 marcat de El Pistolero în tricoul catalanilor.

Brazilianul Neymar a dublat avantajul gazdelor la începutul mitanului secund, transformând un penalty.

Bascii au revenit în joc datorită reușitei lui Saborit din minutul 51.

Lionel Messi a închis tabela în minutul 78, marcând un gol din lovitură liberă. Starul argentinian marchează din lovitură liberă în al treilea meci consecutiv.