David Andronic a evoluat într-un nou meci din Superliga Greacă de fotbal. Echipa moldoveanului a fost învinsă de Panetolikos

Mijlocașul moldovean David Andronic și-a făcut apariția pe teren în minutul 28, înlocuindu-l pe fotbalistul sârb Marko Blazic. Echipa lui Andronic, PAS Lamia a fost învinsă de formația Panetolikos cu scorul de 0-1.

Andronic a primit cartonaș galben în minutul 51 al partidei.

Atacantul român Vlad Morar a înscris golul victoriei din penalty în minutul 75.

Cu două etape înainte de finalul campionatului elen, echipa moldoveanului, PAS Lamia, se află pe locul 14 în clasament, garantându-și practic evoluția în liga superioară de fotbal pentru sezonul viitor.