Bayern 3-1 PSG: Bavarezii au făcut spectacol în duelul cu echipa lui Neymar și Cavani

Bayern Munchen și-a luat revanșa în fața lui PSG, după ce în meciul de la Paris din faza grupelor, bavarezii au fost învinși cu scorul de 0-3. Băieții lui Jupp Heynckes au făcut un meci bun, trecând de parizieni cu scorul de 3-1.

Polonezul Robert Lewandowski a deschis scorul în debutul partidei dintr-o poziție suspectă de offside. Jucătorul achiziționat vara trecută de la Lyon, Corentin Tolisso, a devenit unul din eroii partidei. Mijlocașul de 23 de ani mai întâi a dublat avantajul trupei de pe Allianz Arena.

PSG a reușit să reducă din avantajul nemților la începutul reprizei secunde. Kylian Mbappe a finalizat perfect cu o lovitură de cap, după ce a primit o pasă bună de la uruguayanul Edinson Cavani.

Echipa pregătită de Unai Emery nu a reușit să mai marcheze în poarta lui Ulreich.

Tolisso a stabilit scorul final în minutul 69. PSG a terminat grupa B pe prima poziție, bavarezii pe a doua.