moldova.sports.md
Fără surprize în Divizia Națională! Zimbru și Dacia au obținut victorii convingătoare în campionat

Zimbru Chișinău a început cu o victorie la scor partea a doua a campionatului. "Galben-verzii" s-au impus pe teren propriu în fața celor de la Ungheni cu scorul de 4-0.

Într-o altă partidă, Dacia a învins-o pe Dinamo-Auto cu scorul de 4-1.

ora: 15:41, 25 feb 2017 443 0
Sport
Alte știri
(video) Usatîi l-a învins pe Shor! Zaria s-a impus în partida cu Milsami
Zaria Bălți a obținut victorie în partida cu Milsami Orhei din cadrul etapei cu numărul 20 a Diviziei Naționale. Echipa pregătită de Vlad Goian ocupă locul trei în clasament, fiind cu două puncte în spatele noului lider, Sheriff Tiraspol.
ora: 15:30, 24 feb 2017 1130 0
Povestea lui Claudio Ranieri la Leicester City a luat sfârșit! Tehnicianul italian a fost demis de la Campioana Angliei
După ce a câștigat campionatul Angliei în sezonul trecut cu Leicester City, Claudio Ranieri a fost dat afară de la echipă. Leicester are un sezon dezamăgitor în Premier League, ocupând locul 17 în clasament.
ora: 23:14, 23 feb 2017 1975 0

(video) Ghinion teribil pentru Zenit! Echipa lui Mircea Lucescu a fost eliminată din Europa League, Anderlecht marcând golul calificării în ultimele minute ale partidei
Zenit Sankt Petersburg a fost eliminată din Europa League. Echipa pregătită de Mircea Lucescu a învins pe teren propriu cu 3-1 pe Anderlecht, însă belgienii s-au calificat datorită golului marcat în deplasare. În prima manșă din șaisprezecimile competiției, Anderlecht…
ora: 22:08, 23 feb 2017 1666 0
Juventus a obținut victorie în partida cu FC Porto din optimile Ligii Campionilor! Pjaca și Dani Alves au marcat pentru torinezi
Juventus Torino este aproape calificată în sferturile Ligii Campionilor. Echipa pregătită de Massimiliano Allgeri s-a impus pe Dragao cu scorul de 2-0.
ora: 23:41, 22 feb 2017 1356 0

Atletico Madrid a marcat 4 goluri la Leverkusen. Echipa lui Simeone practic și-a garantat locul în sferturile de finală
Atletico Madrid a făcut un pas uriaș pentru obținerea calificării în sferturile Ligii Campionilor. Madrilenii s-au impus cu scorul de 4-2 pe terenul celor de la Bayer Leverkusen.
ora: 00:11, 22 feb 2017 1171 0
(video) Meci nebun în Liga Campionilor! Manchester City a reușit o victorie senzațională în fața lui Monaco
Manchester City a avut o revenire de excepție în partida de pe teren propriu cu Monaco. Echipa lui Guardiola a fost condusă cu 2-3, însă a reușit să se impună în final cu scorul de 5-3.
ora: 23:50, 21 feb 2017 2253 0

Noi persoane în conducerea lui Zimbru Chișinău! Mihai Moraru și Veaceslav Pîslari au devenit vicepreședinți ai echipei
Un nou început pentru Zimbru Chișinău. Președintele echipei, Nicolae Ciornîi, a vorbit despre schimbările ce au avut loc în echipă. Mihai Moraru și Veaceslav vor îndeplini funcția de vicepreședinte, iar românul Marius Codescu va fi directorul școlii de fotbal.
ora: 16:14, 21 feb 2017 2463 0
Incidente rasiste în Serbia! Jucătorul lui Partizan a părăsit terenul în lacrimi
Un nou caz de rasism în fotbalul european. Incidentul a avut loc în timpul partidei din cadrul etapei cu numărul 22 a campionatului Serbiei, dintre Rada și Partizan. Suporterii celor de la Rada au avut manifestări rasiste în adresa brazilianului Everton Luis.
ora: 15:16, 21 feb 2017 6589 0

(foto) La Costești, raionul Ialoveni va fi construit un Complex Turistic Sportiv. Cum va arăta acesta
În satul Costești, raionul Ialoveni, urmează să fie construit un Complex Turistic Sportiv, iar pe lângă construcția propriu-zisă vor fi executate lucrări de amenajare a teritoriului: 1500 de locuri disponibile pentru spectatori cu acoperiș, piste de…
ora: 10:33, 21 feb 2017 1573 0
Jucătorul lui Sutton United: Voi mânca nouă nuggets-uri înaintea partidei cu Arsenal
Mijlocașul lui Sutton United, Nicy Bailey, a vorbit despre partida din optimile Cupei Ligii cu Arsenal. Jucătorul formației din a cincea ligă valorică din Anglia a declarat că înaintea partidei cu "tunarii" se va duce la McDonald's și va mânca nouă porții de nuggets-uri.
ora: 17:58, 20 feb 2017 1243 0

Dani Alves: Conducerea Barcelonei nu m-a respectat, ei nu au idee cum trebuie să te porți cu jucătorii
Fundașul lui Juventus Torino, Dani Alves, a vorbit despre trecutul său la Barcelona. Fotbalistul brazilian a criticat dur conducerea catalanilor, declarând că aceștia nu au idee cum ar trebui să se poarte cu jucătorii săi.
ora: 15:31, 20 feb 2017 2463 0
Căpitanul revine! Mateo Susic s-a întors la Sheriff Tiraspol
După ce în această iarnă, bosniacul Mateo Susic a plecat de la Sheriff, acesta a revenit la Campioana Moldovei. Fundașul lateral dreapta a fost căpitanul tiraspolenilor în acest sezon.
ora: 19:36, 18 feb 2017 1677 0

(video) Revenire de senzație pentru Gareth Bale! Atacantul a marcat contra lui Espanyol, după o pauză de aproape 3 luni
Real Madrid s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Espanyol, 2-0, într-un meci din etapa 23-a din Campionatul Spaniei. După o pauză de aproximativ 3 luni, Gareth Bale a avut o revenire de excepție, marcând un gol în poarta formației din Barcelona.
ora: 19:21, 18 feb 2017 2193 0
(video) Sheriff a semnat cu un jucător din Premier League! Dionatan Teixeira este noua achiziție a tiraspolenilor
Sheriff Tiraspol a reușit o nouă achiziție în această perioadă de mercato. Campioana Moldovei a ajuns la un acord cu fundașul brazilian, cu pașaport slovac, Dionatan Teixeira.
ora: 16:49, 16 feb 2017 1821 0

(video) Real Madrid a învins-o pe Napoli în primul meci din optimile Ligii Campionilor! Casemiro a reușit un gol superb
Real Madrid a obținut o victorie pe teren propriu în fața italienilor de la Napoli. Gruparea de pe Santiago Bernabeu a învins cu scorul de 3-1, un avantaj bun înainte de partida retur.
ora: 00:11, 16 feb 2017 2510 0
(video) Victorie la scor pentru Bayern în partida cu Arsenal! Bavarezii și-au asigurat practic calificarea în sferturile Ligii Campionilor
Bayern Munchen a făcut un pas uriaș spre calificarea în sferturile Ligii Campionilor. Echipa pregătită de Carlo Ancelotti a trecut pe Allianz Arena de Arsenal cu scorul de 5-1.
ora: 23:43, 15 feb 2017 1602 0

Vezi următoarele 20 de ştiri
Moldova Curată
Caricatura
Privesc.EU
Interviu
Interviu cu Ilarion Ursu, director RoofArt International: Experiența noastră este clădită pe reușite și nereușite Interviu cu Ilarion Ursu, director RoofArt International: Experiența noastră este clădită pe reușite și nereușite

Compania RoofArt se află pe piața acoperișurilor de țiglă metalică de 15 ani. În toți acești ani au fost făcute o mulțime de inovații, care au adus consumatorului final posibilitatea de a beneficia de produse de cea mai înaltă calitate.